Dni Żelechowa pełne atrakcji

Część artystyczno-rozrywkowa tegorocznych Dni Żelechowa obfitowała w wiele atrakcji. Na żelechowskiej scenie zaprezentowały się miejscowe zespoły i lokalni artyści oraz gwiazda wieczoru, którą w tym roku był zespół Universe.

image039Imprezę rozpoczął występ zespołu dziecięcego „Rozśpiewane perełki” działającego przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie pod kierunkiem Anny Kapczyńskiej. Tuż po nim specjalny program dla dzieci zaprezentowali aktorzy Żelechowskiego Teatru „Niby nic” działającego przy MGOK również pod kierunkiem Anny Kapczyńskiej.

Prawdziwą ucztą dla uszu i serc był koncert Orkiestry Dętej OSP Żelechów pod batutą Stefana Solarczyka. W dalszej części imprezy mieszkańcy zachwycali się śpiewem Alicji Kamola oraz wierszami Haliny Prządki - poetki z Piastowa. Wkrótce potem sceną zawładnęli lokalni akordeoniści. Stanisław Figielski z Goniwilka z synem Januszem zaprezentowali repertuar ludowy, natomiast Sławomir Kowalski z Żelechowa wykonał utwory rozrywkowe. Jednocześnie na głównym boisku rozgrywany był mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją księży a samorządowcami, który zakończył się wynikiem 5:0 dla księży. Wiele wrażeń dostarczył publiczności występ Chóru Żelechowa pod dyrekcją Sławomira Lesisza, który tym razem zaśpiewał na ludową nutę. Pół godziny później na scenie wystąpił mieszkaniec Goniwilka Albert Prządka z projektem muzycznymimage165 Pertti. Gwiazdą wieczoru był zespół Universe - twórca takich hitów jak: „W taką ciszę”, „Tyle chciałem Ci dać” czy „Tacy byliśmy jeszcze wczoraj”. Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Lavers.

Bogatemu programowi Dni Żelechowa towarzyszyło szereg dodatkowych atrakcji. W godz. 10.00-17.00 na bocznym boisku odbywała się X Międzynarodowa Mazowiecka Wystawa Psów Rasowych o Zwycięstwo Polski. W godz. 12.00-16.00 przeprowadzona została akcja honorowego krwiodawstwa. W czasie trwania imprezy wolontariusze Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna w Żelechowie przeprowadzali kwestę na rzecz Mateusza Grzyba, natomiast zuchy i harcerze z Żelechowa - kwestę na rzecz Czarka Matyski. Ponadto mieszkańcy mogli obejrzeć wystawę motocykli grupy motocyklowej Moto Swan Żelechów i przyjaciół, spróbować potraw i wypieków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Kębłowa i Łomnicy oraz zakupić prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żelechowie. Na dzieci czekał park rozrywki z licznymi atrakcjami.

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków
Samorządu Województwa Mazowieckiego

mazowsze