Dni Żelechowa 2017 - uroczysta Sesja okolicznościowa

Obchody Dni Żelechowa 2017 połączone z oddaniem do użytku ratusza i płyty rynku rozpoczęły się 26 sierpnia uroczystą sesją okolicznościową w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie. Na sesji zgromadzili się przedstawiciele żelechowskiego samorządu – dnizelechowa2017sesja_tekstRadni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Rady Jackiem Boguszem na czele, Burmistrz Żelechowa Mirosławą Miszkurka wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego, pracownicy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, Dyrektorzy szkół powiatowych i gminnych z terenu gminy, Kierownicy jednostek podległych, Sołtysi, przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy, zarządy lokalnych organizacji i stowarzyszeń. Na sesję przybyli także zaproszeni Goście – Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski.

Sesję rozpoczęło wystąpienie Burmistrz Żelechowa Mirosławy Miszkurka, która w krótkich słowach przypomniała przebieg realizacji prac związanych z przebudową żelechowskiego Ratusza i płyty rynku. Podziękowała również wszystkim tym, którzy przyczynili się do zakończonych sukcesem prac, dzięki podejmowanym właściwym decyzjom, zaangażowaniu i wsparciu. Słowa podziękowania skierowała do Radnych Rady Miejskiej obecnej kadencji oraz grupie Radnych poprzedniej kadencji, pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych, swoim najbliższych oraz wszystkich tych, którzy wspierali przebieg inwestycji. Podczas sesji Kierownik Wydziału Planowania i Zarządzania Infrastrukturą Sebastian Kieliszek zaprezentował multimedialną prezentację podsumowującą inwestycje, jakie Gmina Żelechów zrealizowała w latach 2013 – 2017.

Obecni na spotkaniu zaproszeni goście nie szczędzili słów uznania dla Burmistrz Żelechowa, z okazji zakończonej przebudowy ratusza i płyty rynku, jak również dla pozostałych licznych inwestycji, realizowanych celem poprawy jakości życia i pracy mieszkańców miasta i gminy Żelechów. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska wręczyła promasovia2017_tekstBurmistrz Żelechowa Mirosławie Miszkurka Medal Pro Masovia, przyznany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w dowód szczególnych zasług przyczyniających się do rozwoju Mazowsza. Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznał również Medal Pro Masovia Gminie Żelechów, który otrzymał z rąk Wicemarszałek Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Bogusz. Przewodniczący Rady Miejskiej został również wyróżniony dyplomem uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego. Dyplom uznania Marszałka otrzymali również – Skarbnik Gminy Beata Kosyra, Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Daniel Staniszewski i Kierownik Wydziału Planowania i Zarządzania Infrastrukturą Sebastian Kieliszek. Przybyli goście otrzymali wykonane ręcznie obrazy z wizerunkiem żelechowskiego Ratusza oraz pamiątkowe grawerki.

Słowa gratulacji i uznania dla władz gminnych – Mirosławy Miszkurka – Burmistrz Żelechowa, Jacka Bogusza – Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Beaty Kosyra – Skarbnik Gminy złożyli Sołtysi z Gminy, przekazując okolicznościowe upominki.

Na pamiątkę oddania do użytku ratusza i płyty rynku okolicznościowe grawerki oraz kubki otrzymali z rąk Burmistrz Żelechowa i Przewodniczącego Rady Miejskiej Sołtysi, Dyrektorzy szkól powiatowych i gminnych, przedstawiciele jednostek OSP, Policji i lokalnych stowarzyszeń.

Coroczne obchody Dni Żelechowa są okazją do wyróżnienia osób, w sposób szczególny zasłużonych dla promocji i rozwoju miasta i gminy. Podczas uroczystej sesji wyróżnienia otrzymali:

wyroznieni2017_tekst- Michał Sztelmach, w dowód uznania za prowadzenie portalu Dawny Żelechów oraz aktywnej działalności w Żelechowskim Towarzystwie Historycznym,

-  Anna Kapczyńska, w podziękowaniu za prowadzenie działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie Teatru Niby nic, artystycznej grupy dziecięcej oraz szkolnych chórów,

- Halina Prządka, w dowód uznania za wydanie Tomiku Poezji „Całą duszą”,

- Agnieszka Gomuła, inicjatorka powstania Klubu Dziecka, Rodzica i Opiekuna oraz licznych akcji charytatywnych,

- Leszek Woźniak, wieloletni działacz, aktualnie Prezes Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów,

- Łukasz Bogusz, trener sekcji siatkarskiej dziewcząt przy Klubie Sportowym Sęp, odnoszących liczne sukcesy na szczeblu powiatowym i regionalnym,

- Sławomir Górecki – właściciel Ekofarmy Żelechów, w podziękowaniu za działalność na rzecz mieszkańców Żelechowa oraz wspieranie działalności Klubu Sportowego „Sęp”.

Wyróżnienia otrzymali również sołtysi, pełniący swoją funkcję od 1999 roku, wykazujący się dużym zaangażowaniem w pracę na rzecz rozwoju sołectw i gminy Żelechów – Halina Ochnio Sołtys Sołectwa Gąsiory oraz Andrzej Domaszczyński Sołtys Sołectwa Kalinów, od 2014 roku radny Rady Miejskiej w Żelechowie.

Uroczystą sesję zakończył występ chóru Żelechowa, który przedstawił zebranym gościom krótki repertuar ludowy.