Żelechów    

Kartka z kalendarza

Dzisiaj jest: Piątek
23 Lutego 2018
Imieniny obchodzą:
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba

Informacje

Zamówienia publiczne

 

Informacja Przestrzenna

   

      portal_mapowy

 

rdr_odpady

Gospodarka

Pomoc społeczna

Przeciwdziałanie nałogom

Ochrona środowiska

Informator teleadresowy

Gminna Ewid. Zabytków

 

gez

logo_mikroporady2

obywatel_slider
mes_2_niebieski

nieodplatna_pomoc_prawna

50lecie OSP Kalinów

10 września 2017 r. jubileusz 50 lecia istnienia jednostki obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Kalinowie. Podczas uroczystości jednostka otrzymała sztandar, samochód pożarniczy, odznaczenie Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz medal pamiątkowy Pro Masovia.

Dowódcą uroczystości był dh Adam Owczarczyk, Naczelnik OSP Kalinów. Uroczystość prowadzili dh Mirosław Gomuła – Prezes OSP Kalinów oraz dh Andrzej Domaszczyński. Na 50kalinow_tekst4jubileusz jednostki z Kalinowa przybyli licznie zaproszeni goście – Ksiądz Prałat Eugeniusz Filipiuk, Ksiądz Prałat Kazimierz Stańczuk, Mirosława Miszkurka - Burmistrz Żelechowa i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Żelechowie, Druh Antoni Tarczyński Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego, Dariusz Napiórkowski Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego reprezentujący Marszałka Województwa Adama Struzika i Wicemarszałek Województwa Janinę Ewę Orzełowską, Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie Krzysztof Tuszowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Garwolinie Druh Jerzy Jaroń, Marian Piłka i Krzysztof Żochowski – Radni Sejmiku Województwa 50kalinow_tekst3Mazowieckiego, Jacek Bogusz Przewodniczący Rady Miejskiej w Żelechowie i Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Żelechowie wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Żelechowie, Krystian Kania Radny Rady Powiatu Garwolińskiego, Andrzej Mróz i Andrzej Tobiasz z Posterunku Policji w Żelechowie, Marianna Kowalczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goniwilku, Druhowie z jednostek OSP gminy Żelechów i miejscowości sąsiadujących, Sołtysi z Gminy Żelechów, pracownicy Urzędu Miejskiego w Żelechowie, Orkiestra Dęta OSP Żelechów, Sponsorzy, mieszkańcy Kalinowa i okolic.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta sprawowana przez Księdza Prałata Eugeniusza Filipiuka Proboszcza żelechowskiej parafii. Oprawę muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Dęta OSP Żelechów. Po mszy świętej Ksiądz Prałat poświęcił nowo otrzymany przez jednostkę sztandar oraz zakupiony w bieżącym roku samochód pożarniczy.

Uroczysty apel z okazji przekazania nowego sztandaru rozpoczął meldunek o gotowości 50kalinow_tekst1jednostki OSP w Kalinowie do uroczystości złożony Druhowi Antoniemu Tarczyńskiemu przez Druha Adama Owczarczyka. Po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odegraniu Hymnu Prezes OSP Kalinów powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości gości i przedstawił w skrócie historię powstania i działalności OSP Kalinów. Kolejnym punktem programu było przekazanie jednostce nowego sztandaru. Druh Antoni Tarczyński przekazał sztandar w ręce Prezesa jednostki, który następnie wręczył sztandar członkom pocztu sztandarowego, który stanowili – Andrzej Kowalczyk, Michał Bajera i Krzysztof Kłusek. Rodzicami chrzestnymi sztandaru byli Marianna Kowalczyk i Henryk Wojda. Po dokonaniu uroczystej prezentacji sztandaru poczet sztandarowy zajął miejsce w szyku pododdziałów. Prezes OSP Kalinów – Druh Mirosław Gomuła złożył podziękowania za ufundowanie sztandaru wszystkim mieszkańcom.

W dalszej części uroczystości jednostka OSP Kalinów i jej druhowie otrzymali strażackie odznaczenia i wyróżnienia. Jednostka została odznaczona Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa, przyznanym przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Srebrnym medalem 50kalinow_tekst5za zasługi dla pożarnictwa zostali także odznaczeni: dh Adam Owczarczyk, dh Ireneusz Jabłoński, dh Zenon Jabłoński i dh Wiesław Owczarczyk. Brązowe Medale za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: dh Mirosław Gomuła, dh Andrzej Domaszczyński, dh Marek Wojda, dh Andrzej Kowalczyk, dh Mirosław Owczarczyk, dh Jan Jędrzejewski, dh Krzysztof Kłusek i dh Dariusz Dziubak. Zarząd Oddziału Powiatowego przyznał odznaczenia wzorowego strażaka, które otrzymali: dh Piotr Owczarczyk, dh Arkadiusz Jabłoński, dh Karol Jabłoński, dh Marcin Jabłoński, dh Paweł Jabłoński, dh Kamil Jędrzejewski, dh Mateusz Kowalczyk, dh Piotr Owczarczyk s. Ryszarda. Odznaczenia za wysługę lat przyznało Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego w Żelechowie. Otrzymali je: za wysługę 50 lat – dh Eugeniusz Paczek, 45 lat – dh Jerzy Deszczka i dh Wiesław Owczarczyk, 40 lat – dh Mirosław Owczarczyk, 35 lat – dh Adam Owczarczyk i dh Zenon Jabłoński, 30 lat – dh Andrzej Domaszczyńśki i dh Ireneusz Jabłoński, 25 lat – dh Mirosław Gomuła, dh Marek Wojda, dh Andrzej Kowalczyk i dh Jan Jędrzejewski, 15 lat – dh Krzysztof Kłusek i dh Dariusz Dziubak, 5 lat – dh Piotr Owczarczyk, dh Arkadiusz Jabłoński, dh Karol Jabłoński, dh Marcin Jabłoński, dh Kamil Jędrzejewski, dh Mateusz Kowalczyk, dh Piotr Owczarczyk s. Ryszarda i dh Paweł Jabłoński.

50kalinow_tekst6Po uroczystym wręczeniu odznaczeń dh Mirosław Gomuła złożył podziękowania osobom, które w sposób szczególny na przestrzeni lat przyczyniły się do rozwoju jednostki. Podziękowania i kwiaty otrzymali: Mirosława Miszkurka – Burmistrz Żelechowa, Krystian Kania – Radny Rady Powiatu Garwolińskiego oraz Druhowie Honorowi OSP Kalinów – Eugeniusz Paczek, Józef Domaszczyński, Stanisław Wojda, Henryk Wojda, Jan Belka, Henryk Gomuła.

Przemówienia okolicznościowe rozpoczęła Burmistrz Żelechowa i Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego Związku OSP RP w Żelechowie Mirosława Miszkurka, która w swoim wystąpieniu podkreśliła aktywność jednostki OSP w Kalinowie w działalności gminnej jednostek OSP, realizowanej poprzez organizację gminnych zawodów sportowo – pożarniczych, gminnych zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz gminnych rozgrywek strażackich w piłkę nożną. Pogratulowała jednostce wspaniałego Jubileuszu, otrzymania sztandaru oraz wszystkich zdobytych odznaczeń. Razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej wręczyła na ręce Prezesa pamiątkową grawerkę. Wszyscy zgromadzeni goście w swoich wystąpieniach dziękowali druhom za ich ofiarną i bezinteresowną służbę, składali gratulacje, przekazując okolicznościowe grawerki i listy gratulacyjne.

50kalinow_tekst2Szczególne wyróżnienia wręczył w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Dariusz Napiórkowski, Dyrektor Siedleckiej Delegatury. Jednostka OSP w Kalinowie otrzymała w dowód zasług dla rozwoju Mazowsza Pamiątkowy Medal Pro Masovia, a druhowie Eugeniusz Paczek i Adam Owczarczyk zostali wyróżnieni Dyplomem uznania Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Przemówienia zakończyło wystąpienie dh Andrzeja Domaszczyńskiego, Sołtysa Kalinowa i Radnego Rady Miejskiej, który wspomniał wszystkich zaangażowanych w powstanie i działalność jednostki, szczególnie tych, którzy odeszli już na wieczną służbę.

Uroczystość zakończył meldunek złożony przez dowódcę uroczystości Druhowi Antoniemu Tarczyńskiemu oraz uroczysta defilada prowadzona przez Orkiestrę Dętą OSP Żelechów.

 

 

Inwestycje

inwestycje_menu

 

2017a

 

logo_rynek_b

 

logo_kochanowskiego

 

logo_komunalny_aleja

 

logo_drogi_gminne

 

2016a

 

rewitalizacja_ratusza_menu

 

 

2015

 

goniwilkszkola

 

klub

 

elewacjawola

 

ogrodzenielomnica

 

drogi

 

wiaty

 

alejka

 

gozdek

 

2014

 

budowa_kanalizacji

 

oswietlenie_Piastow

 

boisko_ZS

 

pilsudskiego34

 

zsStefanow

 

oczyszczalnie

 

drogi

 

plac_zabaw

 

silownie

 

szatnia

 

2013a

 

logo_ratusz

 

inwestycje_drogowe

 

siec_wodociagowa

 

remontlazienek

 

solecki_menu

 

2012a

 

remonty_drog

 

solecki_menu


budowa_lomnica

epuap-logo

zakladanie

uslugi

baner_KDR

logo_smieci2

Przekaż stare fotografie

 

Znajdź na stronie

Godziny pracy urzędu

Praca Urzedu 2018

Indywidualizacja 2013/14

kl_ue_mod_220

 

Zaczarowany świat teatru

kl_ue_mod_220

Zamki, rycerze, turnieje

kl_ue_mod_220

Mały odkrywca w przedsz.

kl_ue_mod_220

Przedsz. w świecie sztuki

kl_ue_mod_220

Pr. ręczne - trad. i nowocz.

kl_ue_mod_220

kl_ue_mod_220

   Poprawa dostępności do edukacji

   przedszkolnej w Gminie Żelechów

   poprzez stworzenie punktów

   przedszkolnych w miejscowościach

   Stary Kębłów i Stary Goniwilk

Wstąp do NSR!

 

nsr

Żelechów w statystyce

 

stat_vademecum_samorzadowca

Dzienniki urzędowe

 

Żelechów

 

Żelechów

Warto przeczytać

 

historia_zel_m   traugutt_m

zelechow_na_starej_fotografii_m   monografia_m

folder_Traugutt_130

Żelechów w obiektywie

W tej chwili nas ogląda

Naszą witrynę przegląda teraz 182 gości